OMA Ömer Atiker Holding

Hakkımızda

TÜRKİYE’DEN ÇIKAN BİR DÜNYA MARKASI

Mehmet Ali Atiker tarafından 1970 yılında kurulan Ömer Atiker Holding, çelik sacdan sondaj teçhiz boruları üretimiyle başladığı yolculuğunu oto LPG tanklarından LPG ve CNG yakıt sistemlerine doğru genişleterek dünya çapında tanınan bir marka haline gelmiştir.

Ömer Atiker Holding, kökeni küçük bir işletmeden gelerek, zaman içinde teknolojik gelişmelere ve pazar taleplerine uyum sağlama vizyonuyla büyümüştür. Şirket, Atiker Şirketler grubu bünyesinde faaliyet gösteren bir dizi firmayla birlikte, otogaz sistemleri üretiminde hızla ilerleyerek dünya genelinde tanınmış bir konuma ulaşmıştır. Üretim tesisleri, 150.000 m2’lik kapalı alanda, 1000’den fazla çalışanla Konya’da konumlanmıştır. Ömer Atiker Holding, ürünlerinin %60’ını 40’tan fazla ülkeye ihraç etmekte olup, yüksek kaliteli ürünleriyle Türk ve dünya tüketicilerine hitap etmektedir. Şirket, uluslararası standartlara uygun olarak ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi gibi yönetim sistemlerini etkin bir şekilde uygulamaktadır. Ömer Atiker Holding, “tanınmış marka” olarak kabul edilen ATİKER markasıyla Türk Patent Enstitüsü’nde önemli bir başarıya imza atmıştır. Yüksek kalite standartlarını koruyarak, çevre dostu ürünler üretme misyonuyla hareket eden şirket, sürekli Ar-Ge çalışmaları ve teknoloji yenilikleriyle ürün portföyünü genişletmiş ve dünya genelinde rekabetin önde olmayı sürdürmektedir.

Ömer Atiker Holding, sadece üretimde değil aynı zamanda sosyal sorumluluk projelerinde de etkin bir rol üstlenmektedir. Temiz bir çevre ve koşulsuz müşteri memnuniyeti hedefiyle hareket eden şirket, yönetimi, çalışanları ve tüm iş ortaklarıyla birlikte bu vizyonu gerçekleştirmek için kararlı bir şekilde çalışmaktadır.

Vizyonumuz

Faaliyet gösterilen her sektörde müşteri ve çalışan başta olmak üzere tüm paydaşlarımızın memnuniyetini en üst düzeyde tutarak üretilen ürünlerin sürekli gelişimini sağlamak. Güvenilir ve şeffaf üretim anlayışıyla ülkemizin ekonomisine katkıda bulunmaya ve menfaatine çalışmaya devam etmek. Faaliyet gösterdiğiniz sektörlerde her geçen gün hizmet kalitesini artırarak güçlü adımlarla ilerlemek. Uzun yıllar boyunca müşterilerimize hizmet ederek elde ettiğimiz bilgi birikimimizi ve deneyimlerimizi; kurum kültürümüz, değerlerimiz ve nitelikli insan kaynaklarımızın gücüyle gönülden çalışmayı sürdürmek. İstikrarlı büyüme ile yeni pazarlara açılmak.

Misyonumuz

Tüketici beklentilerini dikkate alarak ürün kalitesi ve güvenliğinden asla taviz vermeyen, çevreye saygılı ürünler sunmak. Yüksek teknolojik altyapı sayesinde geliştirilen ürünler ile faaliyet gösterilen sektörlerde öncü ve tüm dünyaya örnek olmak. İnsana saygıyı temel alarak geliştirilen projeler ile sevilen bir marka olmak. Toplumsal fayda anlayışıyla hareket ederek müşterilerimizin hayatını kolaylaştırarak beklentilerine en iyi şekilde cevap vermek. Temsilcisi olduğumuz markaların dünya çapında bilinirliğini ve saygınlığını artırmak. Sürdürülebilir üretim ile verimliliği en üst düzeyde tutmak.