OMA Ömer Atiker Holding

Kahramanmaraşlı Gençler, Teknoloji İle Buluşuyor

Kahramanmaraşlı gençler, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı olarak faaliyet gösteren Selçuk Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde yer alan Atiker Yazılım Veri İşlem A.Ş. ve Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle gerçekleştirilen sosyal sorumluluk projesi kapsamında teknolojiyle tanışıyor.

Selçuk Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde Yaratıcı Buluşma

Clomosy Mobil Uygulama Geliştirme Platformu ile Eğitim

Ömer Atiker Holding bünyesindeki Atiker Yazılım Veri İşlem A.Ş. tarafından geliştirilen Clomosy Mobil Uygulama Geliştirme Platformu ile gençlere mobil uygulama geliştirme eğitimleri veriliyor. 11- 13 Aralık tarihlerinde belirlenen okullarda gerçekleştirilen etkinliklerde gençler, bu platform sayesinde yazılım teknolojileriyle erken dönemde tanışma fırsatı buluyor.

Gençlerin İlgi Odağı: Yapay Zeka, IOT ve Daha Fazlası

Etkinlik kapsamında öğrencilere, yapay zeka, IOT (Nesnelerin İnterneti), oyun geliştirme, mobil uygulama, Raspberry Pi gibi son teknolojilerle ilgili örnek uygulamalar sunuluyor. Öğrenciler, her bir uygulama üzerinde kodları inceleyip kendi mobil cihazlarında deneyimleme şansına sahip oluyor. Bu interaktif etkinlikle gençler, yazılım dünyasını keşfetme ve bilgi ve yeteneklerini geliştirme imkânına sahip oluyor.

Özel Seminerlerle Bilgi ve Yetenek Gelişimi

Etkinlik, Şehit Tebernüş Özler Ortaokulu, Şehit Ahmet Akdal Ortaokulu, Türk Telekom Ortaokulu, Erdem Bayazıt Anadolu Lisesi, Kavlaklı Hasan Gökçe Ortaokulu, Serhan Çalık Ortaokulu, Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Necmettin Erbakan Anadolu İmam Hatip Lisesi, Vali Hilmi Tolun Ortaokulu, Kervan Pastaneleri Turgut Pekel İmam Hatip Ortaokulu, Şehit İlhan Güleç Anadolu Lisesi, Şehit Ahmet Gülbahar Ortaokulu gibi okullarda gerçekleştirilen özel seminerlerle gençlerin bilgi ve yeteneklerini geliştirmeyi hedefliyor.